Subscribe

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.

 

Në total gjatë operacionit “Harta” u arrestuan 20 persona dhe 4 të tjerë u shpallën në kërkim.

 

Nga ky operacion u sekuestruan 2 kilogramë e 120 gramë kokainë, 300 doza kanabis, 130 doza heroinë, shuma parash rreth 5 miljonë lekë të vjetra, 1700 euro, 11 automjete dhe 29  aparate celulare.

 

Ndërkohë 10 të arrestuarit e tjerë do të njihen me masën e tyre të sigurisë, ditën e nesërme.

 

Jurgen Hasmataj

Altin Lani

Armaldo Xheladini

Dorjano Çela

Fabian Qoku

Muharem Tarushi

Denis Idrizi

Erion Xhaxho

Polikron Shabani

Redi Lolaj

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *