Skuadrat italiane duhet të jenë më të kënaqurat nga shorti I fazës së 1/8 të Champions League që u hodh mesditen e kësaj të hëne.

 

Milan do të luajë kundër Tottenham, Inter ndaj Portos dhe Napoli ndaj Aintraht Frnakfurt. Thene ndryshe, më mirë sesa kaq nuk mund të bëhej. Impenjimin me serioz do ta ketë Milani përballë Spursave të Contes.

 

Nuk mungojnë ama superduelet që do të elektrizojnë kontinentin.

 

Finalja e sezonit të kaluar Liverpool-Real Madrid do të përsëritet këtë herë në fazën e 1/8, ndërkohë që po kaq e madhe dhe e zjarrtë është supersfida mes PSG dhe Bayern.

 

Messi, Neyjmar dhe Mbape, do te jene perballe makinerise gjermane, ne nje sfide qe perserit finalen e vitit 2000 fituar nga gjermanet 2 me 1 por edhe duelin cerekfinale te sezonit pasardhes 2021-2022 ku skuadra qe festoi ishte PSG.

 

Me fat Manchester City që peshkoi gjermanet e Leipzig, ndërsa interesat është dueli tjeter anglo-gjerman mes Dortmund dhe Chelsea.

 

Edhe Benfica ka fërkuar duart pasi ka shansin të shkojë në cerekfinale pa u djersitur shumë duke qënë se shorti e vuri përballë Club Brugge, në leter kundërshtari më pak i fortë.

 

Ndeshjet e para do të luhen 14/15/21/22 shkurt 2023 ndërsa ndeshjet e kthimit në  7/8/14/15 mars 2023

 

Kujtojme që finalja e këtij edicioni do të luhet në 10 qershor 2023 në  stadiumin Ataturk të Stambollit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *