Shorti I hedhur në Nyon, ka rezervuar përplasje spektakolare në fazën e 1/8 të Uefa Champions League.

Spikat më së shumti superdueli mes Real Madrid dhe Manchester City. Në vitet e fundit madrilenet e kanë nxjerre jashtë skuadrën angleze.

Përplasje e madhe është edhe ajo mes kampioneve të fuqi të Liverpol dhe Atletico Madrid.

Ndërkohe duel shumë I bukur pritet të jetë edhe ai mes Chelsea dhe Bayern Munchen, një përplasje që kthen emocionet e sfidave anglo-gjermane.

Shumë interesant edhe cifti që vë përballë PSG dhe Borusia Dortumund që ofrojnë një futbollit shumë të bukur.

Kampionet e Italisë, Juventus favorit për fitoren finale kanë gjetur përballë në një short të favorshëm francezët e Lyon.

Barcelona një tjetër ekip që synon fitoren finale ka gjetur italianet e Napolit në një duel shumë interest.

Me fat Murinjo, pasi skuadra e tij ka peshkuar gjermanet e Laipcig.

Edhe italianet e Atalantes mund të kënaqen me faktin që kanë peshkuar një nga skuadrat më pak pretendente në vazon e parë, spanjollet e Valencias.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *