Subscribe

Ndonëse policia ende nuk e ka konfirmuar zyrtarisht, burime për Vizion Plus bëjnë të ditur se personi I arrestuar për vrasjen në njësinë administrative Shosh ditën e hënë është shtetasi Marash Arraj 26 vjec banues ne fshatin Shtoj i Ri ne Shkoder.

Ky person është kusheri me viktimën, shtetasin Lazer Arraj 55 vjec I cilki u gjet I vdekur me dy plumba anës rrugës në fshatin Palaj të Dukagjinit.

Viktima Lazer Arraj është djali I xhaxhait I autorit të dyshuar Marash Arraj, që u arrestua nga policia disa orë pas krimit.

Kjo ngjarje dyshohet të ketë ndodhur për konflikte të mëparshme mes familjeve.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprat penale “Vrasja me paramendim” dhe “Armëmbajtja pa leje”.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *