Tetë lojtarë dhe gjashte anëtarë të stafit rezultuan pozitivë me koronavirus tek Genoa.

 

Ky është rezultati tronditës i tamponeve të kryera nga klubi italian pasi Perin , së pari dhe Schone , më pas, ishin infektuar me virusin.

 

 

“Genoa Cfc njofton se pas analizave të sotme, numri i anëtarëve pozitivë Covid-19 është rritur në katërmbëdhjetë mes anëtarë të ekipit dhe stafit. Kompania ka aktivizuar të gjitha procedurat e parashikuara nga protokolli në fuqi dhe ka informuar Autoritetet për procedurat e lidhura. Klubi do të sigurojë detaje në të ardhmen diktuar nga evolucioni I situatës. Sidoqoftë, nesër( të martën) janë planifikuar analiza të reja kontrolli për të gjithë grupin. Skuadra kishte luajtur dhe kishte humbur 6-0 në Napoli kundër vendasve pak ditë më parë. Tani të gjithë grupi i ekipit të De Laurentiis do të duhet t’i nënshtrohet tamponeve që do të zhvillohen mesditën e të martës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *