Një automjet tip “Hyundai” është djegur totalisht në aksin Fier-Vlorë.

 

Nga informacionet paraprake dyshohet se autopmjeti ka shpërthyer në flakë për shkak të një defekti teknik.

 

Nga djegia ka patur vetëm dëme materiale.

 

Në vendin e ngjarjes ka mbërritur edhe zjarrëfikësja e cila ka bërë të mundur shuarjen e flakëve.

 

Vlorë/ Informacion paraprak

Sot rreth orës 15:10, në autostradën Fier-Vlorë, ka marrë flakë, në ecje e sipër, automjeti tip “Hyundai” me drejtues shtetasin A. K, ku janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

Paraprakisht dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e një defekti në mjet.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published.