Ai hyri në shtëpinë e gjyshes së tij të vdekur në Ëyoming, Ohio, për të pastruar banesën dhe u ngatërrua nga policia me një hajdut .

 

Oficerët hapën zjarr ndaj tij dhe e vranë. Joe Frasure Jr, 28 vjeç, vdiq pak pasi u dërgua në spital. Mediat amerikane shkruajnë duke nënvizuar se vrasja e burrit është një tjetër episod që nxjerr në pah sjelljen e diskutueshme të policisë në Shtetet e Bashkuara.

 

Policia tha se oficerët dyshuan se Frasure ishte një hajdut pasi morën një telefonatë nga një fqinj i cili mendoi se ishte e çuditshme që dikush ishte në shtëpi. Familja e Frasures shpjegoi se i riu thjesht po pastronte banesën pas vdekjes së gjyshes.

 

Pas mbërritjes së tyre, oficerët panë Frasure në pjesën e pasme të ndërtesës. Sipas rrëfimit të tyre, Frasure nuk iu bind urdhrave, u largua dhe u përpoq të ikte me një furgon. Frasure u qëllua në kokë dhe u transportua në Qendrën Mjekësore të Universitetit të Cincinnati, ku vdiq menjëherë pas ngjarjes./Tgcom

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *