Lajm i trishtë për artin shkodran, nderron jetë profesori dhe dirigjenti Kujtim Alija.

 

Ai vuante prej kohësh nga një semundje e rëndë.

 

Kujtim Alija ishte themeluesi dhe drejtuesi per shume vite i Festivalit Mbarekometare i festivalit per femije

 

Homazhet për të ndjerin do të bëhen ditën e shtune në hodhin e teatrit “Migjeni” nga ora 9:00-11:00.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *