Ambasada e SHBA-së në Tiranë, ka reaguar pas shkarkimit të drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Gledis Nano.

 

Përmes një postimi të shkurtër në “Tëitter”, ambasada shpreh vlerësimin duke e cilësuar si një partner të fortë të SHBA-së.

 

“I shprehim vlerësimin tonë Gledis Nanos, i cili ishte një partner i fortë i Shteteve të Bashkuara, si drejtor i policisë së shtetit shqiptar dhe më parë, si drejtor i Zyrës kundër Terrorizmit”, thuhet në postim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.