Konfliktet për tokën vazhdojnë të sjellin pasoja të rënda.

 

Këtë herë fatmirësisht është shmangur tragjedia.

 

Bëhet jalë për një ngjarje të regjistruar në fshatin Hysgjokaj të Lushnjes.

 

Policia arrestoi në flagrancë shtetasin me iniciale I. T., 47 vjeç, banues në Hysgjokaj.

 

Kjo pasi për motive pronësie ka kanosur dhe ka ushtruar dhunë fizike ndaj kushëririt të tij, shtetasit B. T., 44 vjeç.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *