Përveç lajmeve të këqija, ka edhe lajme të mira. Dita-ditës po shtohet numri i të infektuarve, por rritje po njeh edhe numri i të shëruarve. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu njoftoi në “Facebook” se janë shëruar edhe dy mjekë të tjerë që ishin të prekur nga koronavirusi. Numri total i të shëruarve ka shkuar në 40.

 

 

“?#COVID-19

Edhe 2️⃣ mjekë të spitalit “Shefqet Ndroqi” janë shëruar, pas testimit konfirmues të kryer në laboratorin e Institutit të Shëndetit Publik❗

Shkon në 8️⃣ numri i personelit mjekësor të #shëruar në Tiranë dhe Durrës??

Deri tani janë 4️⃣0️⃣ pacientë dhe staf mjekësor që e kanë fituar betejën me ?#COVID-19?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *