Ka nisur sot shembja e 9 pallateve të vjetra në lagjen Kombinat të Tiranës, të cilat u dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit të vitit të kaluar dhe u klasifikuan si të pabanueshme.

Aksioni po zhvillohet ndërkohë që banorët janë zhvendosur në shtëpi me qira dhe familjet kanë marrë bonuset përkatesë.

Në nisjen e punimeve ishte i pranishem edhe kryeministri Edi Rama, i cili pa nga afër dëmtimet e objekteve eurine e punimeve.

Rama siguroi banorët se me ndërtimet e reja do të sigurohen apartamente si dhe ambiente biznesit për ata që kishin dyqane apo njësi të tjera shërbimi.

Në total janë 23 pallate që do të shemben, për t’ua lënë vendin objekteve të reja.

 

One thought on “Shemben pallatet në Kombinat/ Rama premton se do të sigurohen shtëpitë dhe dyqanet për biznesin

  1. Gjithe ato premtime qe ke dhene nga 2013, Te ishin realizuare ato Shiperia do ishte bere si Zvicra me ate pasuri qe ka. Por bere Oligarket si Sheiket e DUBAIT dhe le popullin si ato te Afrikes mos them edhe me keq. Po ty nuk ke faje se Serbija per ate pune te pru te shkatrojsh shtetet Shqiptare me tradhetin qe u ke bere.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *