Nje tjetër skuadër del ne skene për Armando Sadikun. Pas Makabi Haifa, duket se per sulmuesin e kombëtares shqiptare është futur seriozisht nje nga ekipet me te mira te Greqisë, Panathinaikos. Lajmi është bere publik nga mediat greke, te cilat citojnë se skuadra nga kryeqyteti i Athinës, e ka nder emrat kryesor ne kete merkato 26-vjeçarin. Sipas gazetës “Gr Panathinaikos”, përveç blerjes se Luciano kërkon te mbushe boshllëqet e sulmuesit Markus Berg i larguar.

 

Sadiku i dhënë ne formën e borxhit vitin e kaluar nga Zyrihu te Lugano, udhëhoqi këtë te fundit me golat e tij nga lufta per mbijetese ne nje vend per ne kupat e Europes. Sezonin e kaluar ai gjeti rrjetën 5 here per Zyrih dhe 9 here per Lugano. Sadiku është kthyer përsëri ne Zyrih ndërsa ka deklaruar disa here se kërkon nje skuadër qe te marre pjese ne kupat evropiane. Kartoni i futbollistit është vlerësuar me një shume prej 750 mije eurosh.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.