34 raste të reja me COVID janë konfirmuar gjatë 24 orëve të fundit, nga 3348 testime të kryera.

 

Infektimet janë identifikuar në Tiranë, Sarandë, Elbasan, Kukës, Has, Berat, Pogradec, Poliçan, Konispol, Durrës, Fier, Korçë, Lezhë, Shijak dhe Skrapar.

 

Aktualisht janë 232 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin.

 

Në Spitalin Infektiv po marrin trajtim spitalor të specializuar 5 pacientë.

 

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë              93

Vlorë                25

Durrës              22

Kukës                21

Elbasan            18

Shkodër           14

Lezhë               14

Fier                   12

Korçë                7

Berat                 5

Gjirokastër        1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *