Ditën e sotme tre persona kanë vdekur pas rrëzimit të një helikopteri në Baden- Ëuerttemberg.

Hetuesit po mundohen të kuptojnë se nga cili vend është nisur helikopteri Robinson R44. Helikopteri u rrëzua të dielën pasdite në një mal në Buchen, afër kufirit me Hessen dhe Bavarinë.

Shkaku i aksidentit ende nuk dihet. Mbetjet e helikopterit u gjetën të shpërndara për qindra metra në mes të malit, sipas zëdhënësit të Policisë në vendngjarje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *