Amir Rrahmani u zgjodh futbollisti më i mirë nga Kosova për këtë vit.

 

Mbrojtësi i Napolit u shpërblye me cmimin më të rëndësishëm të vitit të shpërndarë nga Federata e futbollit e Kosovës.

 

Rrahmani ka pasur një rritje të jashtëzakonshme në karrierë teksa pas Partizanit, u transferua tek Hellas Verona dhe prej vitit të kaluar është pjesë e Napolit, ku ka shënuar edhe tre gola.

 

Mbrojtësi ka bërë një pjesë të parë të sezonit të shkelqyer në kampionatin italian.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *