Aktori Robert Ndrenika iu ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve për t’u vaksinuar, si e vetmja mënyrë për ta mposhtur COVID.

 

Në mesazhin e shpërndarë nga kryeministri Edi Rama në “Facebook”, aktori e konsideron vaksinimin si “akt dashurie”.

 

“Nipërit dhe mbesat nuk reshtin së na dhëni dashuri ne gjyshërve. Jam i bindur se edhe vaksinimi është akt dashurie, për të na mbrojtur ne, e për të jetuar gjatë pranë njëri-tjetrit”, thotë aktori Ndrenika.

Leave a Reply

Your email address will not be published.