“Robert hajde këtu”, këto kanë qenë fjalët e autorit para se të shkrepte pistoletën mbi kryeminsitrin e Sllovakisë, i cili sapo kishte dalë nga një takim ndërqeveritar në Bratisllavë.

Mediat sllovake kanë zbardhur dëshmi të reja nga ngjarja e rëndë ditën e sotme, ku mbeti i plagosur kryemisnitri Robert Fico i cili ndodhet në gjendje të rëndë në spital.

Lexo edhe :

Related Posts

Deri më tani raportohet se Fico ëhstë qëlluar 5 herë, të cilët e kanë kapur në gjoks dhe në pjes ëtë tjera të trupit.

Zyra e tij u shpreh pas atentatit se kryeministri është transportuar drejt spitalit dhe orët e ardhshme do të jenë kritike për gjendjen e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *