Ish-deputeti i PD, Flamur Noka akuzoi PS se gjatë këtyre tetë viteve ka qeverisur me bandat.

 

Gjatë një interviste për emisionin “Quo Vadis” në “Vizion Plus”, Noka u shpreh se Parlamennti është mbushur nga kriminelë e përdhunues prej Rilindjes.

 

“Rilindja është e dështuar, e mbaruar, përpiqet të mbjellë tension. Nuk është çudi ajo që ndodhi dje. Rilindja ka qevcerisur me banda, ka mbushur Parlamentin me banditëm, përdhunues, trafikantë e banditë të ndryshëm. Se kjo është filozofia e Rilindjes. Por Rama është i pashpresë, e di që koha e tij ka mbaruar. Rilindja nuk ka më besueshmëri në këtë vend dhe prandaj përdor miqtë e tij kriminelë me shpresën e po terrorizon apo frikëson opozitën. Të jetë i sigurt se opozitën do ta ketë përballë, në ndeshje me të. Shqipëria ka nevojë të ndryshojë.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *