Futbolli shqiptar vijon të jetë i përfshirë nga dhuna. Ndeshja e Kategorisë së Parë midis Vorës dhe Shënkollit ka degjeneruar në fund të takimit në një përplasje fizike mes dy pankinave.

 

Shkak I dhunës ka qenë një faull i akorduar në favor të skuadërës së Vorës, e cila kryesonte me rezultatin 1 me 0, në minutën e 85 të takimit.

 

Situata u qetësua vetëm pas ndërhyrjes së policisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *