Pas zërave që sa vijën dhe shtohen në lidhje me një largim të mundshëm të Cristiano Ronaldos në fund të sezonit, fshihet një skenar edhe më i rëndësishëm tek Real Madrid.

 

Presidenti Perez duket se po mendon për një revolucion të vërtete në klub dhe ky plan mesa duket mund të nisë të viehet në zbatim duke nisur nga vera e këtij viti. Sipas mediave spanjolle, bosi i Los Blankos i ka dhënë ok-in klubit për të nisur punën për shitjen e yjeve të sulmitr Benzema, Bale dhe Ronaldo, pra bbc-ja e famshme viteve të fundit që i dha mudnësine skuadrës të fitoje dy Champions League…

 

Largimi i këtryre tre lojtarëve do ti hapte rrugën një epoke të re me emra të tjere te medhenj të futbollit botëror..po kaq të talentuar por më të rinj në moshe.. Bëhet fjalë për Neymar, i cili duket se do të jenë edhe synimi i parë i Perez, që në fakt do të ishte një goditje e dyfishte duke përfshirë edhe faktin që ai vetëm pak muaj më parë ishte idhull tek Barcelona…dy të tjeret në krye te dëshirave janë Eden Hazard, ylli belg i Chelsea që pëlehet prej shumë kohësh në madrid përf aftësite që ka e që do të ishte zgjedhja ideale për të zvënëdësuar uellsianin Bejl, si dhe sulmuesi argjentinas i Interit, Mauro Ikardi i cili përflitet gjithnjë e më shumë si kandidatura e duhur për të zëvëndësuar kokë më kokë Karim Benzeman. Alternativa të Ikardit janë Levandovski dhe mbi të gjitha bomberi i Tottenham Harri Kane.

 

Vetëm me një merkato të tillë, Perez do ti përgjigjej blerjeve fantastik që ka bërë barcelona së fundmi si Dembele, Paulinjo dhe sidomos Koutinjo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *