Dy ekipet pretendentë në Champions, Real Madrid dhe Manchester City u mjaftuan me barazime në transfertë për të siguruar të parat biletat e kualifikimit.

 

Madrilenët barazuan në transfertë 1 me 1 kundër Shaktar me një gol të Rudiger ne minuten e 95.

 

Ndersa skuadra e Pep Guardioles me rotacion në formacion u mjaftua me një barazim pa gola në Danimarkë ndaj Kopenhagën.

 

Anglezet e kane te spostuar vemendjen tashme ne kampionat pasi i mbyllen llogarite para kohe me Championsin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *