Real Madrid ka zyrtarizuar këtë të martë blerjen e sulmuesit Luca Joviç.

 

Pas sezonit të mrekullueshëm të zhvilluar tek Eintracht Frankfurt, Joviç ka bërë hapin e madh dhe është bërë pjesë e galaktikëve.

 

Lajmin e ka njoftuar vetë klubi madrilenë në faqen zyrtare. Joviç ka nënshkruar një kontratë 6 vjeçare me madrilenët ndërsa ende nuk bëhet e ditur sesa do të fitojë 21 vjeçari serb në Madrid.

 

Sipas mediave spanjolle, 21 vjeçari i kushtoi Realit 60 milionë euro plus bonuset.

 

Joviç është goditja e dytë e e galaktikëve pas nënshkrimit me mbrojtësin Eder Militao.

 

Ndërkohë në listën e lojtarëve të preferuar të Zidane janë dhe Eden Hazard, I cili njoftoi largimin nga Chelsea por edhe francezi Paul Pogba.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *