Modelja me famë botërore Emily Ratajkowski ka pozuar nudo, por këtë herë jo në favor të ndonjë fushate publicitare apo për shkak të pagesës nga ndonjë revistë.

Supermodelja pozoi e zhveshur krejtësisht, vetëm me një lule që fshehte pjesën intime mes këmbëvë në favor të një fushate ndërgjegjësimi që ka për qëllim që të forcojë zërin kundër shfuqizimit të ligjit të abortit që u miratua në Alabama të SHBA e që ka sjellë goxha reagime në opinionin publik.

Heqja e të drejtës së femrës për të abortuar ka sjelle në fakt reagimin e shumë emrave të njohur të botës së artit, kulturës dhe muzikës botërore si Lady Gaga apo Jennifer Lopez.

Vetë Emily Rajtakowski nuk I ka kursyer akuzat e forta në drejtim të ligjvenesve në Alabama.

Përmes një postimi në instagram, modelja i ka quajtur ata që miratuan ligjin,25 pleq të bardhe të cilët po I imponojnë vullnetin e tyre grave, sidomos atyre me sfond të ulët ekonomik, aq më keq në rastet kur perdhunohen apo kur ka ndodhur një incest.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *