Mengjesin e kesaj te enjteje kryeministri Rama, homologu i tij Zoran Zaev dhe presidenti serb Aleksander Vuçiç, zhvilluan nje takim online.

 

Ata diskutuan mbi përgatitjet për forumin ekonomik për bashkëpunim rajonal, i cili do te zhvillohet ne daten 29 korrik, ne shkup.

 

Kryeministri i Maqedonise se Veriut, Zoran Zaev, permes nje postimi ne rrjetet sociale, dha detaje nga biseda:

 

“Lidhemi edhe më shumë për ta bërë jetën e të gjithë qytetarëve tanë më të lehtë dhe më të mirë. Ky është Ballkani i ri, Europian”, shkruan Zaev.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *