Subscribe

Kryeministri Edi Rama njoftoi shkarkimin e Arben Ahmetajt nga posti i zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Shtetit për Rindërtimin.

 

Sipas kreut te qeverise,tani eshte koha qe roli i zv/kryeministrit të fokusohet tek energjia dhe infrastruktura, ndaj edhe ai e ka zevendesuar Ahmetajn me Belinda Ballukun.

 

Energjia si sfida më kolosale e kësaj periudhe dhe infrastruktura si sfidë e pandërprerë kombëtare, janë bërë sot edhe marrëdhënie intensive me qeveri e institucione ndërkombëtare. Koha që roli i zv/kryeministrit të fokusohet në këto fusha. Belinda Balluku bëhet zv/kryeministre.Falenderoj Arben Ahmetajn për kontributin në misionin tonë të përmbushur me një sukses spektakolar për Rindërtimin.

 

Dekretet per levizjet ne qeveri jane firmosur nga Presidenti i sapozgjedhur Bajram Begaj.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *