Ka mbërritur në Presidencë kërkesa e kryeministrit Edi Rama për t’u dekretuar si Ministër i Jashtëm.

 

Kreu i qeverisë, pas njoftimit se do të marrë përkohësisht drejtimin e Ministrisë së Jashtme, nuk ka preferuar të humbasë kohë dhe ka nisur në drejtim të Presidencës kërkesën për dekretim.

 

Tashmë është radha e presidentit Ilir Meta për të dekretuar de jure kreun e qeverisë në këtë pozicion.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *