Kryeministri Edi Rama pritet të shkojë të dielën  në Gjermani ku do të pritet nga kancelari Olaf Scholz.

 

Kryeministri Rama do të takohet me Scholz të hënën më 11 prill ora 18:00.

 

Mësohet se fokusi i diskutimit mes Ramës dhe Scholz do të jetë integrimi i Shqipërisë në Bashkimin Europian, lufta në Ukrainë dhe kriza e shkaktuar prej saj, si edhe çështje të tjera ekonomike dhe të politikës mes dy vendeve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *