Subscribe

Ish-kryeministri Sali Berisha, deklaroi nga Vau i Dejës se Edi Rama, mori peng kreun e PD, Lulzim Basha me afera korruptive.

 

Gjatë fjalës së tij nga Vau i Dejës ku po zhvillohet Foltorja e radhës, Berisha theksoi se në tokën ku sot ndodhet selia e PD, është parashikuar të shndërrohet në një vend me katër kulla, ku do të marrë pjesë dhe Lulzim Basha.

 

“Arriti ta marrë peng me afera korruptive. 800 mijë metra katror në Portin e Durrësit. Afera e shekullit, ja dhanë gjoja një arabi i cili në një aspekt është biznesmen i madh shumë, por në aspektin tjetër, po kaq i madh si mashtrues. Selia e PD është parashikuar të shndërrohet në kullat e parkut të katër hajdutëve. Do ndërtohen katër kulla, gjejeni se sa ka marrë për vete Lulzim Brava.”-tha Berisha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *