Kryeministri Rama reagoi pas qëndrimit të presidentit Meta se Shqiperia rrezikon rikthimin e regjimit të vizave.

Nëpërmjet një qëndrimi në Tëitter, kreu I qeverisë I kërkoi Metës që të mos shqetësohet përf këtë gjë, sepse sipas tij, nuk ka shans që të rikthehen vizat.

Rama tha se Meta duhet te shqetësohet më shumë për vizën që I ka vënë figurës së kreut të shtetit duke u bërë pjesë e fronit politik kundër zgjedhjeve.

 

Ilir Meta mos shqetësohet për rikthimin e vizave (vizat nuk ka asnjë shans të rikthehen) po të shqetësohet për vizën qe i ka vënë figurës së kreut të shtetit, duke u bërë pjesë e frontit politik kundër zgjedhjeve dhe kundër drejtësisë! Ky front kundër Shqipërisë do dështojë. Me turp!

 

Meta me heret i kishte bere thirrje institucioneve pergjegjese qe te merrnin masa qe vendi te mos rrezikonte kthimin e vizave.

Leave a Reply

Your email address will not be published.