Një sherr mes shqiptarësh për pak sa nuk ka përfunduar në një tragjeti në Itali.

Ka nisur fillimisht si një debat mes shqiptarësh gjithcka në rrugën Ugo Rossi në lokalitetin Asti.

Brenda në banesë janë dëgjuar të bertitura dhe sharje mes dy shqiptarëve.

Më pas mbërriti me urgjencë policia në vendngjarje së bashku me ambulancën.

Forcat e rendit arrestuan në flagrancë një 30 vjecar I cili po tentonte të largohej me makinë ndërsa një tjetër 37 vjecar shqiptar u dgëjua me urgjencë në spital në gjëndje të rëndë.

Sa I takon dinamikës së ngjarjes, mësohet se 30 vjecari kishte shkuar tek shtëpia ku jetonte e fejuara e tij.  Në banesë ndodheshin edhe motra dhe vëllai I të fejuarës. Me kunatin e tij, autori ka nisur një përplasje verbale, derisa sherri ka degjeneruar në përdorimin e një thikë nga 30 vjecari.

Nga policia nuk janë dhënë detaje mbi emrat e shqiptarëve trë përfshirë në këtë sherr familjar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *