Në orën 21.00 Conference League luan finalen e këtij edicioni në Air Albania, mes Romës dhe Feyenoord.

 

Pak më parë janë publikuar edhe formacionet zyrtare, të të dyja skuadrave. Trajnerët Jose Mourinho dhe Arne Slot kanë bërë edhe zgjedhjet e tyre për formacionet, që janë si më poshtë:
Formacionet zyrtare:

 

Roma: Rui Patricio, Karsdrop, Mancini, Ibanez, Smalling, Zaleëski, Zaniolo, Pellegrini, Cristante, Mkhitaryan, Abraham

 

Feyenoord: Bijloë, Malacia, Senesi, Trauner, Geertruida, Til, Aursnes, Kokcu, Sinisterra, Dessers, Nelson

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *