Subscribe

Armëpushimi 4 ditor mes Partisë Socialiste dhe presidentit Ilir Meta ka përfunduar dhe mazhoranca ka lajmëruar sot se komisioni hetimor për shkarkimin e presidentit do te hetoje edhe rastin e dekretimit te Marsida Xhaferllarit. Numri dy i socialisteve Taulant Balla ka deklaruar se do t’i kërkojë Kuvendit qe ne objektin e hetimit te shtohet edhe kjo shkelje e fundit e kryetarit te shtetit ilir meta.

 

Balla e ka bere te qarte se mazhoranca nuk e njeh Marsida Xhaferllarin si anëtare te Gjykatës Kushtetuese.

 

Pas kësaj lëvizje te mazhorances afati i punës se komisionit hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta do te shtyhet përtej 8 dhjetorit qe ishte afati final i vendosur nga parlamenti.

 

 

One thought on “PS shton provat për Metën, Balla: Edhe dekreti i fundit pjesë e hetimit për presidentin

 1. Fundi ka llogjik
  O politik e flliqur nuk u bet nje here te ndergjeshem me popullin
  Kur akuzoni Ramen apo kulishat e ti Ju ku e shifni veten?
  Nuk ka bir shqipetari qe u beson ne kete tok
  Shteti nuk behet kurr me ju Drejtesia nuk behet me njerz si ju
  30 vjet nuk arritem te besoim nje politikan vetem akuza shtrigash kundrejt njeri tjetrit
  Populli duhet ta di aq her ju akuzoni aq miljona vidhni
  Ka ardhur koha te ngrihemi ne kemb si popull dhe ti shfarrosim keta pisa
  Kjo politik duhet te marri fund
  Populli Shqipetar meriton me shum se kaq
  Te gjith se bashku ti japim popullit ton ate qe u esht mohuar nder vite
  Shqiperia esht e shqipetareve dhe jo e shtrigave .O politik e flliqur nuk u bet nje here te ndergjeshem me popullin
  Kur akuzoni Ramen apo kulishat e ti Ju ku e shifni veten?
  Nuk ka bir shqipetari qe u beson ne kete tok
  Shteti nuk behet kurr me ju Drejtesia nuk behet me njerz si ju
  30 vjet nuk arritem te besoim nje politikan vetem akuza shtrigash kundrejt njeri tjetrit
  Populli duhet ta di aq her ju akuzoni aq miljona vidhni
  Ka ardhur koha te ngrihemi ne kemb si popull dhe ti shfarrosim keta pisa
  Kjo politik duhet te marri fund
  Populli Shqipetar meriton me shum se kaq
  Te gjith se bashku ti japim popullit ton ate qe u esht mohuar nder vite
  Shqiperia esht e shqipetareve dhe jo e shtrigave .

Leave a Reply

Your email address will not be published.