Subscribe

Ish-kryeministri Sali Berisha i është bashkuar qytetarëve të pranishëm në protestë.

 

Ai ka shkuar fillimisht në selinë blu, e nga atje, është drejtuar me mbështetësit e tij drejt kryeministrisë, ku është paralajmëruar dhe mbajtja e protestës.

Kujtojmë se kjo protestë është thërritur kundër ardhjes së Aleksandër Vuçiç në Tiranë dhe si një formë kundërshtimi ndaj nismës Ballkani i Hapur, që sipas Berishës, i kundërvihet atij të Berlinit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *