Subscribe

Aksioni per prishjen e disa shtepive ne lagjen Shkoze te Tiranes vijoi qe ne oret e para te mengjesit.

 

Dhjetera forca policie rrethuan zonen dhe nuk lejuan banoret qe te pengonin punen e fadromave.

 

Shembja e shtepive po behet per ti hapur rruge projektit te Unazes se Madhe te Tiranes, ne segmentin lindior te saj.

 

Por banoret pretendojne se shteti nuk u ka dhene demshperblim te plote per shtepite e tyre qe jane ne proces legalizimi.

 

Nje dite me pare familjaret u perplasen edhe me forcat e rendit e per pasoje disa prej tyre u shoqeruan ne polici.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *