Një 36-vjecar është arrestuar nga policia e Sarandës pasi qarkullonte me pistolete me vete.

Shtetasi me iniciale A.Ç., u ndalua për kontroll nga forcat “Shqiponja” në lagjen Nr.3, Sarandë.

Por ai ka tentuar t’i shmangen kontrollit fizik, duke u larguar me vrap dhe duke hedhur nga çanta e tij e dorës, një armë zjarri pistoletë, por menjëherë është vënë në pranga nga punonjësit e policisë.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e zjarrit tip pistoletë dhe 1 krehër me fishekë luftarak.

Në përfundim të veprimeve, nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatit të Policisë Sarandë u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit A. C., 36 vjeç, banues në fshatin Kalivaç, Tepelenë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *