Një 39-vjecar nga Bathorja është arrestuar gjatë operacionit të koduar “Kamza” që goditi një  rast të dhënies ndihmë për kalim të paligjsëm të kufirit, kundejt fitimit.

Shtetasi me iniciale I.Q. 39 vjec u prangos në flagrancë pasi transportonte në drejtim të Shkodrës për në Mal të Zi me destinacion final një nga vendet e BE-së, 6 shtetas nga Iraku dhe Siria.

Ky person u kap në rrugën “Demokracia” në Kamëz, nga shërbimet e policisë të Komisariatit Nr.5 Kamëz, duke transportuar në drejtim të Shkodrës 6 emigrant të paligjshëm me qëllim dhënien ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirt kundrejt fitimit.

Emigrantët e paligjshëm, tre nga Siria dhe tre nga Iraku iu dorëzuan në Drejtorisë Vendore të Kufirit dhe Migracionit Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *