Një 26-vjeçar u arrestua këtë të hënë pasi akuzohet se ka kryer pornografi me të mitur. Policia njoftoi se në pranga ka rënë fieraku D. Dh., i cili ka qenë nën hetim për një vit nga autoritetet.

 

Policia e Shtetit ra në gjurmët e tij sepse dikush e kishte kallëzuar se përmes rrjetit “Facebook” shtantazhonte fëmijë të mitur me imazhe të turpshme.

 

Bashkë me 26-vjeçarin e arrestuar, u proceduan penalisht edhe dy të rinj të tjerë për të njëjtën vepër penale. Së bashku, ata kanë ngacmuar dy të mitur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

 

Gjatë kontrollit të shtëpisë, 26-vjeçarit ju gjetën një laptop, 10 celularë, një USB dhe disa dokumente që dyushohet se kanë të bëjnë me vepra penale. I riu i rënë në pranga rrezikon deri në 10 vjet burg.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *