Anetaret e forumit rinor te Partisë Demokratike kanë marshuar këtë të merkurë  para ministrisë së Brendshme dhe kryeministrisë, ne shenje proteste për vrasjen e 25-vjeçarit, Klodian Rasha nga nje efektiv i policise.

 

Me thirrjen “policia e pushtetit” dhe me pankarta në duar, të rinjtë  kërkuan dorëheqjen e mistrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj.

 

Protestuesit akuzuan policine se ka tentuar te fshehe provat e krimit e te njollose eedhe figuren e te riut 25 vjecar.

 

Drejtuesit e forumit thane se ky është një moment ku shqiptarët duhet të bashkohen për të gjetur  drejtesinë për Klodianin.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *