Pol Pogba me ne fund ne versionin lider i “djajve te kuq”. Ne javën e trete te fazës ne grupe te Evropa League, francezi shënoi dopiete ne fitoren 4-1 qe Manchester United arriti kundër Fenerbahce. Tre gola qe ne pjesën e pare nga ana e skuadrës se Hoze Murinjos kundër turqeve qe vinin me mjaft shpresa ne “Old Traford”. Fillimisht ne minutën e 31 Pogba zhbllokoi shifrat nga pika e bardhe, ndërsa tre minuta me vone ne nje tjetër penallti Marsian dyfishoi rezultatin. Ne fundin e pjesës se pare pas një krosimi te Lindegard, blerja me e shtrenjte e kësaj vere gjeti përsëri rrjetën kete here me nje super gol. Me fillimin e pjesës se dyte Lindegard thelloi rezultatin përpara se nje ish Robin Van Persi te shënonte golin e nderit per Fenerbahce nen duartrokitjet e te gjithë te pranishmeve ne stadium. Manchester United ne krye te Grupit A me 6 pike se bashku me Fejenord qe nga ana e tij mundi ukrainasit e Zorja 1-0. Rast i humbur per Romen per shkëputjen ne grupin e pas barazimit 3-3 me Austrine e Vjenes ne Olimpico. Austriaket gjeten te paret rrjetën ne minutën e 16 me Holzhauser, por vendasit jo vetëm gjeten shpejt barazimin, por edhe kaluan per here te pare ne avantazh ne minutën e 34 fale El Sharawy me dopieten e tij. Ne minutën e 69 Florenzi shënoi edhe golin e trete ne atë qe u mendua si nje ndeshje e lehte per Romen. Austriaket hynë ne loje ne 8 minutat e fundit te takimit. Fillimisht gjeti rrjetën ne minutën e 82 Prokop ndërsa dy minuta me vone Katode shënoi golin e trete ne rezultatin përfundimtar 3-3. Fitore me ne fund per Inter qe largon disi krizën e thelle te këtij tetori, ndërsa trajneri Frenk De Bur shpëton pankinen per momentin. Zikalterti fituan 1-0 ndaj Sauthempton, duke qëndruar ne loje per nje bilete per ne fazën tjetër. Ne nje ndeshje shume te vështire me nje lojtar me pak ne 18 minutat e fundit, goli i vetem u shënua nga Kandreva ndërsa Handanovic ne jo pak raste shpëtoi per mrekulli porten e tij.