Një shfaqje fantastike në Anfield perballe tifozeve te tyre kane dhuruar  dhe djemte e Jurgen Klop.West Ham jane viktima e tyre e pare pas fitores bindese 4 me 0 duke ju siguruar tre piket ne fillimin e kampionatit.

 

Vetem 19 minuta loje i eshte dashur Liverpulit per te zhbllokuar sfiden, me te zakonshmin momo salah i cili pas nje krosimi te Robertson nga e majta thjesht ka shtyre topin ne rrjete, aksion i nisur ky nga i riu i sapoardhur Naby Keita i cili beri nje ndeshje fantastike.

 

Dyfishimi i rezultatit ka ardhur pak para perfundimit te pjeses se pare me nje gol te Sadio Mane ne minuten e 45 pas nje asist te mesfushorit anglez, James Milner.

 

West Ham perpiqen te rimekemben ne fillimin e pjese se dyte por ishte nje loje e cila fliste vetem per Liverpulin te cilet ne minuten e 53 gjejne serish golin me Sadio Mane pas nje asist te Roberto Firminho.

 

Goli i katert dhe i fundit i takimit erdhi ne minuten e 88 nga i sapofuturi ne loje Daniel Sturridge i cili zevendesoi Momo Salah. Me kete fitore Liverpuli ndodhet ne kryesimin e tabeles pas golave te shenuar. Vlen te theksohet se pas ndeshjes se sotme te kuqte kane arritur ne 500 fitore ne historine e premier leagues duke u bere skuadra e katert ne angli qe arrin kete shifer pas Manchester united, Arsenalit dhe Chelseat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *