Procedohen penalisht dy drejtuesit e mjeteve që po transportonin lëndën drusore të prerë në mënyrë të paligjshme.

Shërbimet e Njësisë Operacionale për Autostradën kanë konstatuar dhe ndaluar në Skuraj, dy mjete kamionçinë tip “Benz” dhe “Mitsubishi”.

Gjatë kontrollit të ushtruar, uniformat blu kanë konstatuar se drejtuesit e kamionçinave, 50-vjeçari S.G. dhe 39-vjeçari me iniciale K. M. ishin duke transportuar lëndë drusore të prerë në mënyrë të paligjshme, pa dokumentacionin përkatës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *