Dy ngarkesa me drogë janë kapur pas mesnate në kufirin greko-shqiptar.

 

Dy shqiptarë u kapën në Kestrinti, Igumenicë, duke transportuar me krahë 2 çanta që përmbanin 31 pako me 33 kg 260 gram marijuanë.

 

Bashkëpunëtori i tretë arriti të largohej me vrap, duke iu shpëtuar autoriteteve.

 

Po ashtu, në Kostur është ndalur një automjet që drejtohej nga një grek 56-vjeçar. Në brendësi të mjetit u gjetën dhe sekuestruan 5 çanta që përmbanin rreth 58 kg 800 gram marijuanë.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.