Të paktën një person ka vdekur dhe 51 të tjerë janë të zhdukur pas shembjes brenda natës të një ndërtese banimi 12-katëshe në veri të Miami, Florida, thanë zyrtarët.

 

Ekipet e kërkim-shpëtimit po kërkojnë nën rrënoja për të mbijetuar dhe ia kanë dalë të nxjerrin të gjallë deri tani 35 persona, mes të cilëve edhe një djalë të vogël.

 

Por është e paqartë sesa njerëz ishin brenda në ndërtesë në kohën kur ndodhi ngjarja dhe cili mund të jetë fati i tyre.

 

“Ne jemi duke u përgatitur për lajme të këqija, duke pasur parasysh shkatërrimin që po shohim”, tha Guvernatori i Floridas, Ron DeSantis.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *