Sezoni turistik dhe në mënyrë të vecantë plazhi vijon të marrë jetë njërëzish.

 

Këtë herë një ngjarje e rëndë është regjistruar në bregdetin e Velipojës.

 

Një grua e moshuar rreth 70 vjec ka gjetur vdekjen në zonën e plazhit “Ada” në Velipojë paraditën e kësaj të premteje.

 

Dyshimet e para flasin për probleme kardiake për 70 vjecaren por ende nuk ka një konfirmim zyrtar për këtë gjë.

 

Vetë pushuesit u përpoqen ti japin ndihmen e parë të moshuarës ndërsa mbërritja e ambulancës për fat të keq nuk ka shërbyer për asgjë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *