Policia ka bërë të mundur të kapë autorine plagosjes së shtetasit Faik Veliu mëngjesin e sotëm në Lushnje.

Pak orë pas ngjarjes policia ka indetifikuar autorin i cili rezultoi të ishte vëllai i 65-vjeçarit, Sami Veliu. Gjatë kontrollit uniformat blu kanë sekuestruar dhe armën e zjarrit me të cilën autori kreu plagosjen.

“Si rezultat i reagimit në kohë të Policisë dhe veprimeve të shpejta hetimore, u bë e mundur identifikimi dhe kapja e autorit të plagosjes së shtetasit Faik Veliu. Autori eshte shtetasi Sami Veliu, vellai i 65 vjeçarit. Gjithashtu eshte gjetur dhe sekuestruar dhe arma e zjarrit me te cilen autori kreu plagosjen. Me vone do kete njoftim te plote per rrethanat e ngjarjes”, njofton policia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *