Një tjetër ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e kësaj të mërkure.

 

Në zonën e Komunës së Parisit në Tiranë, Arli Beta, ka qëlluar me thikë në shpinë Erius Tuçe, 19 vjeç, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

 

Policia arrestoi pak minuta pas ngjarjes autorin.

 

Deri tani nuk dihen arsyet që kanë çuar në këtë ngjarje të rëndë.

 

Tiranë

 

Plagosi me thikë një 19-vjeçar, falë reagimit të menjëhershëm të shërbimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 2, kapet dhe shoqërohet në komisariat autori i dyshuar.

 

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2 pas informacioneve të marra për një konflikt me mjete prerëse në Komunën e Parisit, gjatë të cilit shtetasi A. B., kishte goditur me mjet prerës shtetasin E. T., 19 vjeç, menjëherë kanë organizuar punën për kapjen e autorit të dyshuar dhe vënien e tij përpara përgjegjësisë ligjore.

 

Në vijim të veprimeve u bë shoqërimi i autorit të dyshuar shtetasit A. B., 20 vjeç, banues në Tiranë, i cili gjatë një konflikti për motive të dobëta, ka goditur me mjet prerës shtetasin E. T.

 

Si pasojë e konfliktit, shtetasi E. T., është dëmtuar dhe ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

 

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *