Kreu i grupit parlamentar të LSI akuzon qeverinë se po bën sehir në një kohë që vendi po digjet nga varfëria.

 

 

Petrit Vasili nëpërmjet një statusi në facebook shkruan se qeveria po genjen sërish që në nisje të vitit ndërkohe që shqiptarët provuan në natën e ndërrimit të viteve sa të varfër janë.

 

 

Këtë e konfirmon sipas Vasilit, fakti që ka rënë fuqia bleresë e që bizneset po mbyllen.

 

 

 

Varferia po djeg Shqiperine dhe qeveria krihet!!

Shqiperia eshte ne varferi te hidhur dhe kete e shohin te gjithe.
Qeveria i genjen prape ata,nderkohe qe vetem tre dite perpara shqiptaret provuan vitin e ri me te varfer te tyre.
Tregjet tregonin qarte se edhe pse cmimet ishin shume te ulta qytetaret nuk blenin dot.
Renia e konsumeve eshte e forte dhe e qarte.
Po miliardat e koncesioneve,qe FMN insiston te pasqyrohet ne Borxhin Publik pse e fshehin?
Po mosrealizimet e te ardhurave ne kurriz te kujt bijen?
Po mijra biznese qe mbyllen?
Po qindra mijra shqiptare pse largohen ne emigracion si asnje popull ne Europe?

Me kete propagande komuniste do vazhdojne keta,si dikur qe hanim me tollon dhe qeveria deklaronte se socializmi dhe sukseset e tij marshonin perpara.

Leave a Reply

Your email address will not be published.