Policia izraelite njoftoi këtë të enjte se ka neutralizuar një sulmues që hapi zjarr pranë një postblloku midis Jerusalemit dhe Bregut të pushtuar Perëndimor.

 

Sipas autoriteteve izraelite, nga të shtënat janë plagosur pesë persona. Ata ndodhen në gjendje të rëndë për jetën.

 

Një gazetar i AFP raportoi nga vendngjarja duke theksuar se dëgjoi të shtëna me armë nga zona ku ndodhet postblloku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *