Pesë persona u plagosën paraditen e kësaj të mërkure në aksin Burrel – Rrëshen.

 

Aksidenti ndodhi në vendin e quajtur “pujkë”, ku një automjet tip “volkswagen”, që po udhëtonte drejt Burrelit, goditi nga mbrapa një kamion të tonazhit të rëndë.

 

Si pasojë e përplasjes,  morën plagë të shumta në trup shoferi dhe katër pasagjerët që ndodheshin në mjetin “volkswagen”.

 

Dy prej tyre u dërguan me urgjencë drejt spitalit të traumës në Tiranë, pasi ndodhen në gjendje të rëndë, ndërsa tre të tjerët po marrin ndihmë mjekësore në spitalin e Burrelit.

 

Shkak për aksidentin, dyshohet se u bë humbja e kontrollit nga drejtuesi i makines.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *